مجموعه لعل کیان شما را به خرید بهترین محصولات سنگ های ساختمانی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

راهنمای خرید سنگ تراورتن و سنگ ساختمانی

آنچه در این مقاله می خوانید...

راهنمای خرید سنگ تراورتنانواع سنگ ساختمانینکات مهم در خرید سنگ ساختمانیموارد مصرف سنگ های ساختمانی گوناگون
تراورتن

راهنمای خرید سنگ تراورتن و سنگ ساختمانی در انواع مختلف را از طریق این بازرگانی و سایت با توانایی دریافت اطلاعات آنلاین تجربه کنید.

راهنمای خرید سنگ تراورتن را از کجا تهیه کنم و انواع سنگ های ساختمانی را به چه صورت شناسایی کنم؟

اگر پیمانکار و یا متخصص در امور سنگ و سنگ های ساختمانی تزئینی هستید که خود اطلاعات دقیق را دارید و البته می توانید از اطلاعات و کاتالوگ های موجود در سایت که به روز شده اند استفاده لازم را ببرید و اگر خریدار جزء هستید که می شود با راهنمایی و مشاوره کارشناسان ما بهترین خدمات را دریافت کنید. سنگ تراورتن سنگ بسیار محبوبی است و گوناگونی بسیاری دارد و به همین جهت هم می توانید از اطلاعات تخصصی سایت ما بهره مند شوید.

تراورتن عباس آباد سفید

راهنمای خرید سنگ تراورتن

خرید سنگ یکی از سخت ترین مراحل ساختمان سازی است. سازندگان و معماران برای انتخاب و خرید سنگ مورد نیازشان دچار دغدغه و سردرگمی خواهند بود. برای خرید یک سنگ مناسب و خوب باید تمام جوانب را بررسی کرد.

 

سنگ تراورتن در نمونه های بسیار متنوع موجود است و از جمله مهمترین و بهترین معادن این سنگ در محلات واقع شده است که هر یک از این معادن سنگی خاص با کیفیت های متنوع و رنگ های مختلف را به بازار عرضه می کنند.

 

سنگ تراروتن حاجی آباد و عباس آباد و دره بخاری و آتشکوه از جمله این معادن هستند و هر یک دارای مشخصه های خاص هستند. تخلخل و میزان کیفیت و ساب پذیری و شفافیت تراورتن می تواند در خرید آن تاثیر گذار باشد و البته هزینه های مورد نظر برای خرید هم بی تاثیر نخواهد بود.

سنگ تراورتن پارکینگ

انواع سنگ ساختمانی

سنگ های ساختمانی با توجه به میزان کارایی و محل مورد مصرف دسته بندی می شوند و تراورتن از جمله سنگ هایی است که با توجه به قیمت آن هم می تواند گزینه مورد نظر برای خرید سنگ ساختمانی باشد.

تراورتن، مرمریت، مرمر و دیگر انواع سنگ هایی که به درجات مختلف مصرف می شوند هم به صورت کوپ و هم به صورت اسلب به فروش می رسند و این امر با توجه به تمام جوانب برای خریدار توضیح داده می شود و می توانید با در نظرگرفتن کلیه هزینه ها اقدام به خرید سنگ تراروتن مورد نیاز خود کنید.

بر روی انواع سنگ ساختمانی با دقت به خصوصیات ویژه آنها، قیمت گذاری های متفاوتی صورت می گیرد. این که چه نوع سنگ ساختمانی برای پروژه شما مناسب است، باید دقت شود.

انواع تراورتن با قیمت

نکات مهم در خرید سنگ ساختمانی

در خرید سنگ باید به پارامتر های مختلفی توجه داشته باشید که از  مهم ترین آن ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مقاومت فشاری: مقاومت فشاری سنگ یکی از نکات مهم در هنگام خرید سنگ است. سنگ شما باید متناسب با مکان و کاربرد آن مقاومت فشاری مناسب داشته باشد. پیش از خرید سنگ باید بینیم که سنگ در چه فضا و مکانی و با چه نوع کاربردی قرار است نصب شود تا متناسب با آن کاربری سنگ را انتخاب کنیم. تا در فرآیند زمان و استفاده سنگ آسیب نبیند.
 2. جذب  آب: میزان جذب آب سنگ یکی دیگر از عوامل و نکات مهم در هنگام خرید سنگ محسوب میشود. سنگ شما باید متناسب با کاربری آن، جذب آب مناسبی داشته باشد.
 3. کاربرد سنگ: یکی از نکات مهم هنگام خرید سنگ در نظر گرفتن کاربرد آن است به طور مثال اگر سنگ انتخابی شما برای نمای بیرونی ساختمان است پس انتخاب سنگ نمای بیرونی شما باید سنگ تراورتن، سنگ گرانیت و یا کریستال (چینی) باشد. زیرا سنگ های نام برده شده در برابر نوررخورشید، سرما و گرما مقاوم میباشند و رنگ و ساب خود را بر اثر شرایط جوی از دست نخواهند داد.
 4. شکل و اندازه سنگ: شکل و انازه سنگ در محیطی که میخواهید استفاده کنید اهمیت ویژه ای دارد. پس به دنبال خرید سنگ هماهنگ با شکل و اندازه فضای خود بروید.
 5. ذخیره سنگ: انتخاب یک سنگ در متراژ بالا باید ذخیره مناسبی داشته باشد و بتوان سنگ مورد نیاز پروژه را تامین نماید.
 6. قیمت سنگ: نوع فرآوری از قبیل ( دقت برش، گونیا بودن، رزین و اپوکسی، ضخامت سنگ، ساب سنگ، سورت سنگ و …) میتواند بر روی قیمت سنگ تاثیر مستقیم داشته باشد.
 7. نوع فرآوری سنگ: یکی ار نکات بسیار مهم در انتخاب و خرید سنگ نوع فرآوری سنگ به شمار می آید.
 8. رنگ سنگ: برای انتخاب و خرید سنگ مورد علاقه تان حتما به تم رنگی آن توجه داشته باشید

موارد مصرف سنگ های ساختمانی گوناگون

 1. سنگ نمای بیرونی: سنگ نمای بیرونی باید در برابر گرما، سرما، نور خورشید و ناملایمات جوی مقاوم باشد تا آسیبی به ساختمان در برابر عوامل طبیعی نرسد.
 2. سنگ فرش داخلی: سنگ فرش داخلی بسته به نوع کاربری ساختمان ،تجاری،اداری،مسکونی،آموزشی و بهداشتی انتخاب می شود.سنگ فرش داخلی باید مقاومت فشاری و مقاومت سایشی بالایی داشته باشد.ضمن اینکه میزان جذب آب پایینی داشته باشد.
 3. سنگ فرش بیرونی: سنگفرش بیرونی باید در مقابل سرما و گرما مقاوم باشد و از مقاومت فشاری خوبی برخوردار باشد.
 4. سنگ اوپن و کانتر: سنگ اوپن و کانتر باید میزان جذب پایین و مقاومت فشاری بالایی داشته باشد
پس اگر قصد خردید سنگ مناسب را برای ساختمان خود دارید میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
امتیاز
درحال ارسال
امتیاز شما به مطلب 5 (1 امتیاز)
کتایون احمدی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه لعل کیان شما را به خرید بهترین محصولات سنگ های ساختمانی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.